Bouřlivé výšiny aneb všechno se mele

středa 16. květen 2012 11:34

Nesleduji zprávy v televizi, ale občas mne zaujmou články z politické scény. Teď je tady aféra s panem Rathem. Sleduji to, jak přibývají miliony, které si vzal a já žasnu nejen nad tím, že si je vzal. Pan Rath je známý se svými aférami, ale teď už to vypadá, že "spadla klec". Nechci to dál komentovat. Možná to všechno zapadá do rámce změn, které právě probíhají kolem nás a které poznávám i na sobě.
Chci si s tím poradit „bez ztráty kytičky“ a najednou mi intuice napovídá, že si mám opět přečíst knihu Dona Miguela Ruize: Čtyři dohody.

Tuhle knihu jsem už četla asi před rokem, ale dnes se na ni dívám jinýma očima.
Knihu jsem přečetla během dvou dnů a rozhodla jsem se, že přečtu ještě další od tohoto spisovatele.
Mám je doma v knihovně a právě teď mám chuť je číst.
Tak dobře. Vrhla jsem se i na další knihu Čtyři dohody – Pracovní kniha.
Tuhle jsem přečetla během jednoho dne. Jsem „ hladová“ a toužím udělat změny na sobě co nejrychleji. A ouha. Je to moc velká rychlost. Chápu, že čtyři dohody, které bych vlastně měla udělat se sebou jsou moc krásné. Rozumím jim, ale přetvořit se nedokážu tak rychle, jak rychle čtu.
No, tak co s tím?
Najednou se to ve mně všechno mele. Ano. Chci stoupat do výšin. Dějí se však tak velké obraty ve mně, že to často nezvládám a reaguji starým způsobem. Vztekám se a jsem nepříjemná.
Prý je to normální. Člověk se chce posunout dál. Tak moc po tom touží, až spadne na nějakou dobu do větší hloubky, než v jaké se právě nachází.
Ano, tahle kniha rozbouřila mé nitro, popudila mou mysl, ale já se nedám i přes všechny dočasné problémy, děkuji za to, že ji Ruiz napsal. Vřele ji doporučuji těm, kteří chtějí něco se sebou udělat a dosáhnout větší spokojenosti ve svém životě.
Tak a já už se těším na další jeho knihu a již nahlédnutím do ni jsem poznala, že se mi bude líbit...

Ružena Nováková - Wagnerová

Ružena Nováková - Wagnerová

Ružena Nováková - Wagnerová

Emoce a mezilidské vztahy

Jsem původně učitelka, žena, která vyzkoušela i jiná zaměstnání.Vždy jsem ráda pozorovala lidi a zakoušela různé emoce. Je to můj vnitřní svět, který nejlépe znám já sama. Otvírám se a předávám dál své pocity a poznatky z prožívání sebe a svého okolí.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora