Být člověkem, který ví,co chce

neděle 6. březen 2011 21:05

Dívám se na lidi kolem sebe a pozoruji, jak se cítí, jak prožívají svůj život. Někteří jsou založení duchovně a nevnímají prostředí, ve kterém se pohybují, jiní jsou zaměření jen na hmotu - materiálno. První pohrdají hmotou a vypadají jako by se vznášeli  v oblacích, ti druzí je starají o svou pusu, peníze, jídlo. Kteří jsou na tom lépe? Kteří jsou spokojenější? Poznáme to?
Existují ještě jiní lidé, vůdcové.

Nemůže nebo nechce být každý vůdcem. K tomu je potřeba mít velkou odvahu, ovládat se v každé situaci, mít smysl pro spravedlnost, věnovat pozornost i maličkostem, přijmout odpovědnost za to, co dělám, dokázat spolupracovat s lidmi, mít sympatie a porozumění. Taková osobnost má velké kouzlo, kterým přitahuje lidi. Nejsme všichni takovými osobnostmi, ale to vúbec nevadí. Nejdůležitější je, když víme, co chceme, na čem nám v životě záleží, které hodnoty jsou pro nás důležité. Je dobré vědět, co chceme dělat v životě. Jak poznáme, že děláme to nejlepší, co dělat můžeme? Cítíme radost, jsme se sebou spokojeni. Jsme  příkladem pro další lidi, aby hledali a našli svou cestu a spokojenost.

Ružena Nováková - Wagnerová

Ružena Nováková - Wagnerová

Ružena Nováková - Wagnerová

Emoce a mezilidské vztahy

Jsem původně učitelka, žena, která vyzkoušela i jiná zaměstnání.Vždy jsem ráda pozorovala lidi a zakoušela různé emoce. Je to můj vnitřní svět, který nejlépe znám já sama. Otvírám se a předávám dál své pocity a poznatky z prožívání sebe a svého okolí.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora